TedderRoscoe114

From LVSKB
Jump to: navigation, search

Дигитален печат и въздействието му върху съвременната полиграфическа индустрия и печат.

Ако някога сте използвали един от старите матрични принтери с редове на дупки, и се сте занимавали с постоянните задръствания на хартия, тогава имате представа за това колко далеч технологията се е развила в печатната индустрия. Отдавна са отминали дните на леко размит текст, и избелели сиви изображения. Днес печат е отишла в цифров вид и ясно показва развитието си. От поразително ясни изображения с блясък на цветовете, дигиталния печат показва високото качество на рекламните материали на вашата фирма, канцеларските материали, визитните картички и много други с качеството на фотографска снимка.

А най-хубавото? Дигиталният печат е революция в печатната индустрия, той дава възможност на всяка компания, независимо дали тя има 10 служители или 1 000, да покаже същото ниво на качество, както и много по-големите корпорации.

Все още не е ясна разликата между дигитален печат и цветните копия на месния копирен център? Основната разлика е качество, което е най-добре да се обясни как всъщност работи дигиталния печат. Дигиталният печат всъщност е малко погрешно название, процесът не се прилага в еднаква степен до самия печат, както го прави за начина, по който изображението се прехвърля към печатащо устройство.

Мислете за това по този начин - с традиционната копирна машина (дори и с най-високото качество на цветовете копирна машина), когато поставите парче хартия през машината, за да бъде копирано, в резултат страницата може да бъде толкова добра, колкото оригинала във вашата ръка. Това означава, че ако имате лека гънка, където сте я държали в ръката си или петънце от прах върху копирната машина, то те ще се появят и в резултатите.

С дигиталния печат изображенията, независимо дали са текст или пълно цветни снимки са взети директно от компютърния файл и подадени към печатащото устройство. Крайният резултат ще бъде толкова добър, колкото оригинала всеки път, защото никога не е бил лист хартия, който да бъде копиран.

Изглежда, че с тази технология, това е съвсем просто и всеки може да го използва но очевидно това не е така. Според много компании специализирани в дигиталния печат, полиграфическата индустрия е изостанала в пъти, когато става дума за дигитален печат. Нови високоскоростни дигитални печатни устройства са били в състояние да произвежда единични и много цветни изображения за повече от десетилетие, но по-малко от 5% от печатниците действително са монтирали тези устройства. Има около 30700 печатарски компании в САЩ така че е трудно да се разбере как такава голяма индустрия може толкова бавно, да въвежда новите технологии.

Може би за полиграфическата индустрия, за да се изравни с най-новите постижения се корени в дългата си история. В крайна сметка, това е процес, който бавно се развива в продължение на векове. Дървеното клише за печат е в употреба в Китай от 6 век, както и новите методи постоянно се актуализират с течение на годините. Но най-големия скок напред се прави, когато Йохан Гутенберг от Германия е изобретил печатната преса през 14 век.

Разбира се, напредъка не спира дотам. Според Уикипедия, няколко нововъведения настъпват в края на осемнадесети век, включително и нов метод за използване на инструменти на гравиране, литография и релефни гравюри. До началото на деветнадесети век, когато новите видове полиграфически преси са били далеч по-трайни и устойчиви, отколкото произведените до този момент.

Може да се каже за едно от най-великите постижения в печат , когато Честър Карлсън изобретява процеса, наречен ксерография или фотокопиране през 1937 г. Неговото изобретение се счита за "Технологична основата на печата днес".

Напредъкът в дигиталния печат, го прави най-добрият вариант за хората и бизнеса, които търсят високо качество за рекламните си материали на достъпна цена, а компаниите технология, която е лесна за използване.