Remontywroclaw

From LVSKB
Jump to: navigation, search

Kiedy prowadzimy remonty w głównej mierze pamiętać należy o bezpieczeństwie w trakcie pracy. Należy wyłączyć prąd, można też wykręcić bezpieczniki. Jeśli nie umiemy czegoś sami zrobić to najlepiej wezwać specjalistów którzy się na tym znają. Łatwo każdy mieszkaniec danego miasteczka znajdzie firmę wykonująca remonty, wystarczy, że wpisze w wyszukiwarkę "remonty Wrocław" i natychmiast pojawią się oferty usług z tej branży. Jeżeli jednak poświęcając własny czas podejmujesz się wykonania montażu oświetlenia to przestrzegaj zasad BHP i korzystaj z narzędzi a także elementów wykończenia które posiadają stosowne certyfikaty bezpieczeństwa i w każdej sytuacji szczegółowo czytaj instrukcję montażu, którą odnajdziesz przy wyrobach.

W trakcie montażu oświetlenia może być przydatny: cyrkiel, wkrętak z izolowaną gumową rączką, wiertarka do wiercenia otworów, cążki także z izolowanym uchwytem, przyrząd do ściągania izolacji z przewodów i szczypce do cięcia przewodów.

Podczas wizyty w markecie budowlanym albo sklepie elektrycznym wybierz właściwą oprawę oświetleniową . Największą swobodę w reglowaniu oświetlenia domowego dają takie oprawy, które umożliwiają zmienienie kierunku światła. Tego typu oświetlenie punktowe możesz skierować na ścianę, przykładowo na obraz bądź np. na swoje miejsce pracy takie jak biurko. Światło punktowe trzeba rozmieścić w przemyślany sposób oraz wziąć pod uwagę należy parametr zagęszczenia oświetlenia. Przy ogromnym zagęszczeniu wydatek energii będzie zbyt wielki, a przy zbyt małym pojawią się strefy zacienione. Aby poprawnie ustawić zagęszczenia źródeł światła przeczytaj instrukcję sprzętu oświetleniowego, który posiadasz. Pamiętaj także, że każde pomieszczenie jest nieco inne, i inna moc światła będzie Ci potrzebna w sypialni a inna w kuchni lub pokoju dziennym.

Przy montażu reflektorków w suficie podwieszanym ważne by zachować ok. 10cm odległości między sufitem, stropem, a samym reflektorkiem. Jeżeli w pobliżu oprawy reflektorka znajdują się materiały łatwopalne, powinny być oddalone od niego o minimum 50cm. Transformatorek przy halogenie możesz oddalić na odległość 20cm.

Cyrklem narysuj koła pod reflektorki w suficie podwieszanym, wiertarką z otwornicą wytnij otwory, po czym podłącz przewody elektryczne do kostki przyłączeniowej. Oprawkę reflektora podłącz do kostki transformatorka. Na końcu zamontuj oprawkę reflektorka wraz z żarówką. projektowanie wnętrz Wrocław